Hines Global Income Trust poszerza portfolio na północy Polski

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, ma przyjemność poinformować, że fundusz inwestycyjny Hines Global Income Trust („Hines Global”) nabył nowoczesny park logistyczny o powierzchni ponad 30 000 m kw., zlokalizowany w okolicy Gdańska. Rolę zarządcy nieruchomości zakupionej w dniu 24 września 2019 roku od platformy inwestycyjnej The SEGRO European Logistics Partnership („SELP”) będzie pełniła spółka Hines Polska.

Centrum logistyczne tworzą dwie wysokiej klasy nieruchomości magazynowe, których łączna powierzchnia wynosi 32 237 m kw. Obiekty powstały w 2013 oraz 2015 roku i są w pełni wynajęte przez firmy, które wykorzystują je do dystrybucji produktów na rynek trójmiejski. 25 500 m kw. powierzchni nieruchomości zajmuje Żabka Polska – największa w kraju sieć niewielkich sklepów spożywczych typu convenience . Pozostałe 5 100 m kw. wynajmuje z kolei DB Schenker, niemiecki operator logistyczny specjalizujący się w kompleksowym zarządzaniu łańcuchem dostaw, który poza magazynowaniem, oferuje również rozwiązania spedycyjne i transportowe.

Inwestycja znajduje się w Pruszczu Gdańskim, w sąsiedztwie węzła Rusocin, zapewniającego bezpośredni dostęp do obwodnicy Trójmiasta i Autostrady A1. Nieruchomość oddalona jest zaledwie 11 km od centrum Gdańska.

– Hines Global Income Trust ogromnie cieszy debiut na polskim rynku logistycznym. Dzięki tej transakcji nie tylko poszerzyliśmy nasze paneuropejskie portfolio magazynowe, ale i uzyskaliśmy dostęp do strategicznego węzła dystrybucyjnego – skomentowała Sherri Schugart, Dyrektor Generalny Hines Global Income Trust.

– Centrum logistyczne w Pruszczu Gdańskim wyróżnia doskonała lokalizacja oraz stabilni najemcy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że debiutujemy na rynku trójmiejskim poprzez działania realizowane na rzecz tej inwestycji – mówi Wojciech Rumian, Wiceprezes Zarządu Hines Polska.

– Sprzedaż parku w Gdańsku jest jednym z elementów strategii naszej firmy związanej z koncentracją na głównych rynkach magazynowych w Polsce. Jesteśmy pewni, iż Hines dokonał rozważnego zakupu inwestycyjnego – powiedziała Bożena Krawczyk, Dyrektor Inwestycyjny na Europę Centralną SEGRO.

Podczas transakcji, firmę Hines wspierały: kancelaria prawna Linklaters, doradca podatkowy Crido oraz doradca techniczny DIL Polska Baumanagement Sp. z o.o.

Hines Global Income Trust

Hines Global Income Trust to publiczny, nienotowany na giełdzie fundusz inwestycyjny, który powstał w 2014 r. Działalność funduszu jest sponsorowana przez Hines i polega na inwestowaniu w nieruchomości komercyjne zlokalizowane nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Dodatkowe informacje na temat Hines Global można znaleźć na stronie: www.hinessecurities.com/current-offerings/hgit/.