Search

Lista nieruchomości

Arboretum powstało przy ulicy Łukasińskiego 4, w niedalekiej odległości od głównej promenady Łodzi, ulicy Piotrkowskiej. Atutem projektu Arboretum jest sąsiedztwo parku Dąbrowskiego oraz parku przy ulicy Leczniczej, które zachowując swój naturalny charakter uczyniły lokalizację mieszkań wyjątkową.

Teren inwestycji zajmowała niegdyś fabryka Aleksandra Schichta z unikatową, secesyjną fasadą z cegły. W poszanowaniu tradycji i w trosce o zachowanie tożsamości lokalizacji, zrekonstruowane zostały dwie ściany zburzonej fabryki i wpisane w bryłę inwestycji. Wykorzystanie cegły klinkierowej i stali nawiązuje do charakteru dawnej Łodzi fabrycznej.

Arboretum to 315 lokali mieszkalnych o bardzo zróżnicowanych metrażach oraz 319 miejsc parkingowych. Niestandardowe wysokości kondygnacji budynku, przestronne okna, balkony i tarasy zapewniają piękne widoki na otaczające parki. Funkcjonalnie wykończone powierzchnie wspólne i zielony dziedziniec z placem zabaw stanowią dopełnienie tego wyjątkowego projektu.

Budynek został oddany do użytku w kwietniu 2012 roku.

  • ul. Łukasińskiego 4

    93-172 Łódź

  • Deweloper